brass turn-tilt joint 16x56 M13x1 female/M10x1 male profil nickel 360° turnable 90° tiltable
Product information "brass turn-tilt joint 16x56 M13x1 female/M10x1 male profil nickel 360° turnable 90° tiltable"
| ArtNo: | 2045-1656-1310-3114 |
|---|---|
| Height: | 56mm |
| Anti-twist device: | Yes |
| Diameter inside: | 6,8mm |
| Joint type: | Dreh Kippgelenk |
| Material: | Brass |
| Outer diameter: | 16,0mm |
| Surface and color: | nickel plated |
| Thread size: | M10x1, M13x1 |
| Thread type: | IG/AG |
| Weight: | 42,19g |
€10.95
Available, delivery time: 1-3 days