DIN 914 iron hexagon socket set screw with cone point M6x6 zinc
Product information "DIN 914 iron hexagon socket set screw with cone point M6x6 zinc"
| ArtNo: | 1420-0914-0606-2104 |
|---|---|
| Height: | 6mm |
| Material: | Iron |
| Outer diameter: | 6,0mm |
| Surface and color: | zinc-plated |
| Thread size: | M6 |
| Thread type: | AG |
| Weight: | 0,61g |
| DIN Norm: | 914 |
€5.22
Available, delivery time: 1-3 days