DIN 976 iron threaded pin M6x100 zinc
Product information "DIN 976 iron threaded pin M6x100 zinc"
| ArtNo: | 1435-0976-6100-2104 |
|---|---|
| Height: | 100mm |
| Material: | Iron |
| Outer diameter: | 6,0mm |
| Surface and color: | zinc-plated |
| Thread size: | M6 |
| Thread type: | AG |
| Weight: | 16,84g |
| DIN Norm: | 976 |
€0.45
Available, delivery time: 1-3 days